Adoptiezeehondje Yoda zwemt weer vrij in de zee!

Geplaatst op 06 januari 2026

MHC Mobility heeft ook afgelopen jaar weer een bijzondere bijdrage geleverd aan het zeeleven: we hebben een zeehondje geadopteerd via het WEC (Werelderfgoedcentrum Waddenzee, voormalig Zeehondencentrum Pieterburen). Het team van MHC Mobility heeft haar de naam Yoda gegeven.

Yoda werd opgevangen doordat ze in het wild gewond was geraakt aan haar oog. Haar oog is geamputeerd waardoor ze nu nog maar één oog heeft. Alles leek goed te gaan met Yoda en de vrijlating was gepland afgelopen oktober. Helaas ontstond er een ontsteking waardoor ze uiteindelijk nog een keer geopereerd moest worden. Dankzij de liefdevolle zorg en intensieve behandeling door de dierenartsen van het Zeehondencentrum kon Yoda goed herstellen.

YODA 12

Terug naar huis

Eind november stonden alle lichten op groen en is haar vrijlating opnieuw gepland! Een aantal collega’s en klanten hebben samen met verzorgers van het WEC Yoda op 2 december weer teruggebracht naar haar natuurlijke habitat, de Waddenzee.

Dit mooie moment hebben we vastgelegd in een hartverwarmende aftermovie.

MHC Mobility draagt bij aan zeehondenopvang

MHC Mobility is trots dat we met de adoptie van Yoda kunnen bijdragen aan het belangrijke werk van het WEC. Door het adopteren van zeehonden helpen we de opvang en zorg van (jonge) zeehonden in nood te bekostigen en ondersteunen we de bescherming van dit prachtige dier in zijn thuismilieu.

Wil je meer weten over het WEC? Breng een bezoek of lees meer op de website.